koorijuht.ee lehekülg on uuenemas

Head saabunud 2020 aastat!

Head kolleegid!

Uus 2020. aasta on on alanud tegusalt ja pidulikult.

26. jaanuaril tunnustati Estonia Kontserdisaalis 2019. aasta tublimaid koorimuusika valdkonna tegijaid. Meie õnnitlused aasta kooridirigendile Triin Kochile ja noorele dirigendile Ingrid Roosele!

Kooriühingu aastapreemiate gala kõnes kinnitas Eesti Vabariigi kultuuriminister Tõnis Lukas laulupeoprotsessis töötavate koorijuhtide töö väärtustamise vajadust ja dirigentide palgatoetusfondi loomise vajalikkust. Nimetatud toetusfondi käivitamiseks käib praegu kultuuriministeeriumis töö vajalike dokumentide koostamisega. Suur tänu meiepoolse töörühma vedajatele Allan Tammele ja Jorma Sarvele!

7. jaanuaril räägiti ETV saates “Suud puhtaks” laulu-ja tantsupeo jätkusuutlikkusest ja kollektiivijuhtide tööst ja töö tasustamisest. Loodetavasti aitas see saade Urmas Vaino juhtimisel laiemalt tutvustada ühiskondlikul tasandil meie eriala olemust ning töö vajalikkust ja rolli Eestis laiemalt.

Kooriühingu aastapreemiate üritusel avati ka konkurss XIII Noortelaulupeo ideekavandi ja peadirigendi leidmiseks. Soovime kõigile kolleegidele inspiratsiooni ja heade mõtete lendu saabuva suure peo kavandamisel!

Eesti Koorijuhtide Liiduga liitus eelmisel aastal palju kolleege. Aitäh, et olete astunud meie erialaliitu, et üheskoos koorijuhi ameti väärtustamise eest seista. Ootame ka käesoleval aastal uute liikmete avaldusi ja soovi meie liikumisse panustada.

Heli Jürgenson