Avaneb palgatoetusmeetme II voor

1. augustil k.a. avaneb riigi palgatoetusmeetme II voor neile kollektiividele, kes seda märtsis ei taotlenud. Seoses sellega palume kõikidel dirigentidel oma kutse taotlemise dokumendid saata Eesti Koorijuhtide Liidule hiljemalt 21. juuniks. Olgem innukad ja hoolsad!

Õnnitleme Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaate 2021!

KulKa laureaadid 2021, fotod Toomas Tuul, Tiit Mõtus, Merily Malkus, Eesti Kultuurkapital

Vaike Uibopuu – rahvakultuuri valdkonna peapreemia
Ants Soots – helikunsti sihtkapitali elutööpreemia
Janne Fridolin – rahvakultuuri sihtkapitali koorimuusika aastapreemia
Aet Maatee – rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia

Fotod: Eesti Kultuurkapital (Vaike Uibopuu), Tiit Mõtus (Ants Soots), Merily Malkus (Janne Fridolin), Toomas Tuul (Aet Maatee)

Jõustus koorijuhtide palgatoetusmeede

Laulupidu 2019, foto autor Ilmars Znotins

Head kolleegid!

Täna võime olla rahul ja kindlad, et laulu- ja tantsupeol osalevate kollektiivijuhtide palgatoetusmeede on jõustunud. See võimaldab meie kollektiividel ja kollektiivijuhtide tööandjatel taotleda dirigentide palgafondi lisaraha. Uudist saab lugeda siit.
Eesti Koorijuhtide Liidu kodulehelt leiate ka infot, mida koorid ja koorijuhid peaksid taotlust vormistades silmas pidama. Täpsemalt saate lugeda palgatoetusmeetme artiklist meie kodulehel. Taotlusi hakkab menetlema Eesti Rahvakultuuri Keskus. Selle kohta saab lugeda Rahvakultuuri Keskuse kodulehelt.
Toetusmeetme teemal toimub Rahvakultuuri keskuse korraldusel taotlejatele neli infopäeva zoomikoosoleku vormis: Loe edasi →

2020. aasta lõpetuseks

Ernesaksa fondi laureaadid 2020: Kaie Tanner, Aet Maatee, Ode Pürg, fotod Kirill Gvozdev, Aive Aus-Hagag, Mattias Kitsing

Head kolleegid!

2020. aasta hakkab lõpule jõudma. See aasta on olnud eriline kogu maailmas ja kahjuks mitte positiivses mõttes. COVID-viirus mõjutas meie kõigi elu. Meie töö ja tegevus seiskus mitmeks kuuks ja täna ei oska keegi ennustada, kuidas me 2021. aastal hakkama saame. Ometi on Eesti Koorijuhtide Liidul sel aastal suur põhjus rõõmustada – pärast pikki tegutsemisaastaid realiseerub meie töö – uuest aastast rakendub  riigi tasandil korraldatud koorijuhtide palgatoetusmeede. Selleni jõudmine ei ole kerge teekond olnud.

Koorijuhtide ja tantsuõpetajate palgatoetuse kohta saad uudist lugeda SIIT. Kuna palgatoetuse taotlemise üheks tingimuseks on kutsetunnistuse olemasolu, siis tänu sellele on järsult suurenenud koorijuhi kutse taotlejate hulk. See teeb suurt rõõmu, meie kutsekomisjon töötab „täistuuridel“. Loe edasi →