koorijuht.ee lehekülg on uuenemas

2020. aasta lõpetuseks

Ernesaksa fondi laureaadid 2020: Kaie Tanner, Aet Maatee, Ode Pürg, fotod Kirill Gvozdev, Aive Aus-Hagag, Mattias Kitsing

Head kolleegid!

2020. aasta hakkab lõpule jõudma. See aasta on olnud eriline kogu maailmas ja kahjuks mitte positiivses mõttes. COVID-viirus mõjutas meie kõigi elu. Meie töö ja tegevus seiskus mitmeks kuuks ja täna ei oska keegi ennustada, kuidas me 2021. aastal hakkama saame. Ometi on Eesti Koorijuhtide Liidul sel aastal suur põhjus rõõmustada – pärast pikki tegutsemisaastaid realiseerub meie töö – uuest aastast rakendub  riigi tasandil korraldatud koorijuhtide palgatoetusmeede. Selleni jõudmine ei ole kerge teekond olnud.

Koorijuhtide ja tantsuõpetajate palgatoetuse kohta saad uudist lugeda SIIT. Kuna palgatoetuse taotlemise üheks tingimuseks on kutsetunnistuse olemasolu, siis tänu sellele on järsult suurenenud koorijuhi kutse taotlejate hulk. See teeb suurt rõõmu, meie kutsekomisjon töötab „täistuuridel“.

Tunneme heameelt ka koostöö üle noorte koorjuhtidega. 6. juulil toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias infopäev, kus tutvustati kohalolnutele meie kooriorganisatsioonide tööd, samuti kutsestandardi ja palgatoetusmeetmega kaasnevaid tegevusi. Paljud tudengid alustasid oma praktikaprogrammi meie kooride juures. Osavamad saavad teha kooridega tööd, algajad tudengid on esialgu vaatleja rollis, juhendatuna meie mentorite poolt.

2020. aastal keskendus EKL juhatus palgatoetusmeetme käivitamisele: oleme töötanud erinevates töörühmades, esinenud info- ja koolituspäevadel, jaganud infot ka koorijuhtimist õpetatavates muusikaõppeasutustes, olnud osalised koorivanematega kohtumistel. Suur selgitustöö seisab kindlasti ees veel ka uuel aastal, suuresti just kohalike omavalitsuste tasandil.

Suur tänu kõikidele sõpradele ja kolleegidele, kes on aidanud Eesti Koorijuhtide Liidu tegevust erinevates töörühmades edasi viia, kes on oma teadmisi ja oskusi omakasupüüdmatult rakendanud meie „vankri vedamisel“! Meie pikaajaline kaasteeline sel rajal on olnud Jorma Sarv.

Eesti Koorijuhtide Liit tänab südamest Aet Maateed, kes Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutuse juhina elas oma paljude tööaastate jooksul kaasa koorijuhtide ameti rõõmudele ja raskustele. Aitäh, Aet, et oled meid laulupeoprotsessis pannud eriliselt tundma! Aitäh, et aitasid meid meie püüdlustes ja tegemistes oma energia, teadmiste ja hingejõuga! Edu Sulle uuel tööpostil! Siinjuures õnnitleme Aeta Gustav Ernesaksa fondi peapreemia puhul! Margus Toomlale, uuele ELT SA juhile soovime julget pealehakkamist, palju jõudu ja rõõmu selles vastutusrikkas ametis! Head koostöövaimu ja vastupidamist!

Õnnitleme ka teisi Gustav Ernesaksa Fondi preemiate laureaate: koorimuusika arendamise stipendiumi sai Kaie Tanner pikaaegse töö eest kooridega ja panuse eest Eesti koorimuusika arendusse, õppestipendiumi pälvis noor dirigent Ode Pürg, kes õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Toomas Kapteni kooridirigeerimise klassis bakalaureuse 3. õpiaastal.

Eesti Koorijuhtide Liiduga on sel aastal ühinenud palju kolleege. Oleme teie toetuse eest tänulikud ja ootame ka kõiki teisi, kes seda sammu 2020. a astuda ei jõudnud, tegema seda 2021. aastal! Oma liikmelisust palume kinnitada liikmemaksuga.
Ühine töö ja ühised mõtted viivad meid ikka paremini edasi.

Uuel, 2021. a loodame, et saame uue hooga tööle hakata, kutsetunnistus, tööleping ja palgatoetusprogramm meie tegevust toetamas ja innustamas. Hulk toredaid noori lauljaid on noorte laulupeo ootel, et dirigendiga koos taas uus laulikutäis laule selgeks õppida!

Kallid kolleegid – soovime kõigile rahulikke Jõulupühi, tervist ja rõõmu!

Heli Jürgenson